Kraniosakrální biodynamika

"Tělo bylo navrženo tak, aby se obnovovalo prostřednictvím neustálé samokorekce. Stejné zásady platí také pro léčení psychiky, ducha a duše"                                   Dr. Peter Levine

 • Jsi neustále unaven/á a cítíš, že tvoje zdroje energie jsou vyčerpány? 
 • Víš, že jdeš už delší dobu přes svoje limity a zapomínáš odpočívat?
 • Nejsi naladěn/á na své tělo, necítíš co ti sděluje a pak už je pozdě?
 • Už máš plné zuby pořád něco řešit, nechce se ti mluvit, potřebuješ si jen odpočinout a vrátit se k sobě?
 • Hledáš metodu, která je laskavá a pracuje s tím, co je v danou chvíli pro tělo nejdůležitější?

Většina našich těl je vlivem dnešní rychlé doby značně vyčerpána a stažena. Nervový systém je vlivem stresu neustále aktivní i když nejsme v ohrožení života. Zapomínáme na péči o sebe a naše zdroje energie se snižují, což ovlivňuje naše zdraví i naše chování a rozhodování.

Jak ti pomůže Kraniosakrální biodynamika?

 • Postupně se opět napojíš na moudrost tvého těla. Díky ní začneš být citlivější ke svému tělu a začneš ho lépe vnímat.
 • Ošetření ti přinese přesně to, co tvé tělo v danou chvíli potřebuje. V případě, že je tvé tělo stažené vlivem stresu, dojde k uvolnění a znovu nastartování samoregulačního procesu zdraví. Pokud máš dostatek zdrojů energie, tvé tělo začne otevírat zapouzdřená zranění, jak fyzického, tak emočního charakteru a bude je směřovat ke zdraví.
 • Pokud trpíš bolestmi, podpoří tě. Můžeš se spojit s zážitky hluboké relaxace, ticha a sjednocení.
 • Je nejen vhodná pro zlepšení tvého zdraví, ale také jako podpora při znovu-nalézání sebe sama a svého bytí. Ošetření může být také prostředkem k prozkoumávání aktuálních témat ve tvém životě a toho, jak se nezpracované zážitky z minulosti manifestují ve tvém těle, mysli a emocích.
 • V prostředí důvěry a bezpečí, budeš mít možnost prozkoumat a rozpustit tyto nezpracovaná témata a tím se přirozeně přiblížit k nové harmonii a expanzi ve svém životě.

Pravidelné návštěvy jsou velmi podporující, tělo se čím dál více uvolňuje a postupně zpracovává jednotlivé vrstvy a v nich zapouzdřená zranění a traumata. Integrace je důležitou součástí, aby systém nebyl přehlcen.

Jak ošetření probíhá

 • Nejdříve tě čeká krátká konzultace, kdy v bezpečném prostředí můžeš sdílet tvoji aktuální situaci a s čím přicházíš.  Já tě zase seznámím s průběhem ošetření.
 • Poté se přesuneme na masážní lůžko. Zůstáváš v lehkém oblečení. Nejprve dojde ke zklidnění tvého nervového systému a začneš se uvolňovat. Jako ošetřující používám doteku rukou k naslouchání jemných rytmů v tvém těle. Dotek se děje velmi respektujícím a jemným způsobem. 
 • Specifickými technikami se podporuje uvolnění vzorců napětí v těle, které se mohou nacházet v tkáních, kostech, membránách, nebo jako stagnace v tělních tekutinách a bioenergii. Pracuje se především na hlavě, jednotlivých lebečních kostech a křížové kosti, ale také kdekoliv na těle, kde se objeví zdroj problému.
 • Každé ošetření je individuální, neaplikuje se mechanicky jako technika, ale "naslouchá se" celému systému jako celku. Jsme ve spojení s moudrostí těla a jeho individuálním "léčebným plánem". Tělo si z každého ošetření vezme přesně tolik, kolik je připraveno přijmout a tím nedochází k přehlcení systému, nebo k narušování hranic. Aktivace léčebných sil se děje na všech úrovních.
 • Je vhodná pro lidi všech věkových skupin, od novorozence až po seniory, přináší lehkost a podporu pro různé situace. Orientace na zdraví umožňuje podporovat klienty i v těch nejnáročnějších podmínkách.
 • Frekvence ošetření je u každého individuální. Pro účinnost a dlouhodobý efekt se doporučuje projít 10 ošetření s odstupem jednoho nebo dvou týdnů.

"V podstatě záleží na každém, jak si dovolí otevřít se léčebnému procesu a jaký stupeň zdraví a vnitřní celistvosti je pro něho dostačující. Každý procházíme svým jedinečným léčebným procesem, který má svou vlastní cestu, postup a čas a to je při této práci oceněno a respektováno."                             Abha Sajwel

Chceš zažít Kraniosakrální biodynamiku?

Zde se můžeš objednat písemně.

Moře se neustále mění, jeho síla přichází ve vlnách, ale ať se děje v moři cokoli, já tu stojím v klidu a v síle bez ohledu na čas a ukazuji ti cestu zpět do bezpečí......taková je  moje role, když pracuji s vlnami tekutin uvnitř tvého těla.

O metodě

 • Pojem "cranio-sacrální" se týká struktur lebky a křížové kosti a jejich anatomických souvislostí. 
 • Biodynamika je disciplína, která studuje dynamické aspekty životních procesů na základě zákonů mechaniky. Předpokládá uznání životně důležitých sil zapojených do utváření a udržování života.
 • Vychází s lékařské metody zvané osteopatie. Jedná se o celostní přístup, který pomáhá obnovovat správné proudění a pohyby v lidském těle, a navracet mu tak rovnováhu a zdraví. Kranio-sakrální biodynamika působí na úrovni těla i mysli. Pomáhá vyrovnat se s hlubokou minulostí i současnými problémy, které mohou být fyzické i psychické povahy. Ošetřující přitom využívá neinvazivní přístupy, pouze jemný dotek. Ošetření může probíhat na lůžku nebo ve vodě.
 • Hlavní orientace craniosakrální biodynamiky je na zdraví, síly samoregulace a zdroje osoby. Základem této metody je princip Dechu života, který koordinuje a generuje primární dýchání, proniká všemi tekutinami a strukturami a udržuje správné funkce organismu. Cykly primárního dýchání připomínají tělu zdraví, mají pozitivní vliv na celý metabolismus.